هنگام خرید جوراب به چه نکاتی توجه کنیم؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که تصور می کنید پوشیدن جوراب و انتخاب یک جوراب مناسب جزو ضروریات زندگی نیست و صرفا جنبه تفریحی دارد و یا یک اکسسوری غیرضروری است، این مقاله مخصوص شماست. در این مقاله خواهید فهمید جوراب چه نقش اساسی دارد و همچنین هنگام خرید جوراب باید به چه نکاتی توجه کنید؟
لازم است بدانید جوراب نیز مانند دیگر پوشاک ما از اهمیت بالایی برخوردار است و در هنگام خرید باید به نکات زیادی توجه کنید.. در این مقاله قصد داریم به بررسی این نکات بپردازیم. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

نکات مهم خرید جوراب

حتما شما هم می دانید پا قلب دوم هر انسان است و محافظت نکردن از آن می تواند به شما و سلامتی بدنتان آسیب های جبران ناپذیری وارد کند. پس در هر موقعیتی هنگان خرید جوراب به نکات مهمی باید توجه کنید. در ادامه به بررسی برخی از این نکات می پردازیم.

کیفیت جوراب

اولین و مهم ترین فاکتور در خرید جوراب توجه به کیفیت آن است.  همانطور که گفتیم چون پای شما قلب دوم شماست باید توجه بیشتری در انتخاب های خود مبذول کنید. به طور مثال به هیچ وجه از جورابی که در آن از پلاستیک استفاده شده است نباید استفاده کنید.
زیرا پلاستیک های استفاده شده در جوراب به طور وحشتناکی برای پوست پا مضرر است. بهترین انتخاب برای خرید جوراب، جوراب های نخی و پشمی است.
یعنی شما می توانید در فصل زمستان و شرایط آب و هوایی سرد از جوراب های پشمی استفاده کنید و در مواقع دیگر از جوراب نخی. به سلامتی خودتان احترام گذاشته و با دقت بیشتری جوراب خریداری کنید.
اگر شما جورابی خریداری کنید که در طراحی اشتباهی داشته و پایتان راحت نباشد می توانید مطمئن باشید جوراب مناسبی نیست. جوراب مناسب و با کیفیت خود برعکس جوراب بی کیفیت از پاهای شما محافظت کرده و کمک می کند در معرض انواع باکتری نباشد. به این ترتیب با خیال راحت از بوی نامطبوع خلاص خواهید شد.

سایز و اندازه جوراب

برخی از جوراب ها هستند که بدون سایز مشخص وارد بازار می شوند. به این جوراب های به اصطلاح free size می گویند. این جوراب ها با انعطاف بالا و در اندازه های آزاد تولید می شوند. به این ترتیب افراد مختلفی فارغ از سایز پا می توانند از آن ها استفاده کنند.
در مقابل جوراب هایی هستند که سایز مشخصی دارند و بر روی آنها مشخص است مناسب چه سایز پایی هستند. اگر شما قصد استفاده از این حوراب های نوع دوم را دارید باید بدانید باید حتما و دقیق به سایز مشخص شده دقت کنید. اگر سایز مناسب خود را انتخاب نکنید و جوراب برای شما کوچک یا بزرگ باشد استفاده از آن برایتان عذاب آور و سخت خواهد بود.
خرید جوراب دقیقا مانند خرید کفش است. یعنی همانطور که هنگام خرید کفش سایز کفش یک ملاک مهم است در خرید جوراب نیز باید به آن توجه کنید. فرقی نمی کند به صورت حضوری و از مغازه ها و فروشگاه ها مخصوص خرید می کنید و یا به صورت آنلاین در هر دو صورت باید به سایز جوراب انتخابی توجه کافی داشته باشید.

ساق جوراب

بله درست است. ساق جوراب نیز یک معیار مهم در خرید محسوب می شود. شما باید با توجه نوع کفشی که قصد استفاده از آن را دارید و همچنین فصلی که در آن هستید باید اقدام به خرید جوراب بکنید. به طور مثال جوراب‌های ساق بلند معمولا در فصول سرد استفاده می‌شوند. یا جوراب ساق کوتاه یا بی ساق با کفش‌های کالج یا کژوال استفاده می‌شود. 
جوراب‌های بی ساق به جوراب کالج هم معروف‌اند و تمایز مردانه یا زنانه بودن آن‌ها در سایز جوراب است. پس در خرید جوراب کالج زنانه و جوراب کالج مردانه به سایز جوراب توجه کنید.

فصل

فصل از ویژگی های جوراب نیست اما در استفاده از آنها تاثیر مستقیم و غیرقابل انکاری دارد. به طور حتم شما هم زیاد شنیده اید که پا از مهم ترین اعضای بدن برای انتقال گرما و سرماست. پس انتخاب جوراب مناسب فصل بسیار مهم است. جوراب نازک و نخی بهترین انتخاب برای روزهای گرم است. جوراب‌های پشمی و کلفت نیز برای روزهای سرد پیشنهاد می‌شود.
جوراب پشمی از پای شما در برابر آب‌وهوای سرد محافظت می‌کند. جوراب‌هایی که نازک‌تر هستند و از الیاف مناسبی تهیه‌شده‌اند، جریان هوا را از خود عبور می‌دهند و برای استفاده در فصل‌های گرم مناسب هستند.