راهنمای استفاده از انواع جوراب

اگر به جوراب ها علاقه داشته باشید مطمئنا می دانید جوراب ها انواع و اقاسم متفاوت و زیادی دارند. هر کدام از آن در موقعیتی و با آداب به خصوصی استفاده می شود. اگر تا به حال نمی دانستید برای استفاده از جوراب باید آداب مخصوصی را رعایت کنید این مقاله مخصوص شماست. در این مقاله خواهید آموخت چگونه از هر جوراب استفاده کنید.
انواع جوراب و راهنمای استفاده از آن ها
در این قسمت قرار است با انواع جوراب ها و تحوه استفاده از آن ها به همراه راهنمایی کامل آشنا شوید. اشما باید بدانید کدام جوراب را باید با چه کفش و شلواری بپوشید و در موقعیت های مختلف چه مدل جورابی بهتر است. پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

جوراب ساق کوتاه (مچی)

به جوراب های که ساق آن ها تا مچ پا می رسد جوراب ساق کوتاه یا مچی می گویند.    همچنین نام دیگر این جوراب ها، جوراب های مینی است. به طور معمول این جوراب ها تا یک سانتی‌متر بالاتر از مچ پا می‌رسند.
برایتان جالب خواهد بود اگر بدایند این نوع جوراب‌ها به طور معمول برای فعالیت‌های ورزشی در فضای باز به همراه کفش مانند دوین و یا داخل سالن های ورزشی مانند ورزش های رزمی وشیده می‌شوند. به همین دلیل مارک‌های ورزشی اغلب آن‌ها را از جنس نخ‌هایی با کیفیت بالا تولید می‌کنند که رطوبت داخل کفش ورزشی را از بین ببرند.
اما تنها استفاده از جوراب های ساق کوتاه در فعالیت های ورزشی نیست. شما می توانید از این جوراب ها در تمام موقعیت های روزمره نیز استفاده کنید. پس تصور نکنید حتما باید فعالیت ورزشی به خصوصی داشته باشید زیرا شما هم بدون هرگونه فعالیت ورزشی دچار تعرق پا خواهید شد.
این جوراب ها علاوه بر فایده ای که برای جذب رطوبت پای شما دارند به شدت زیبا هستند و پوشیدن آن ها با هر کفش و شلواری پیشنهاد می شود. حتی شما می توانید با ست کردن رنگ جوراب و کفش خود جذابیت به خصوصی به پاهای خود ببخشید.
این حوراب ها در انواع طرح های ساده و رنگی و فانتزی بافته و تولید می شوند و با هر سلیقه ای می توانید جوراب مورد نظر خود را پیدا کنید.

جوراب‌های شفاف

جوراب های شفاف که از زمان قدیم مورد استفاده خانم ها بوده، طرفداران زیادی دارد. این جوراب ها که شفاف هستند عملکردی شبیه به جوراب شلواری ها دارند. به طور معمول جوراب های شفاف از ترکیب پلی استر، اسپندکس و پنبه ساخته شده‌ و بیشتر به آخرین ترند تابستان تبدیل شده ‌اند. 
پس اگر شما هم جزو خانم هایی هستید که به جوراب شلواری های شفاف علاقه دارید و معتقد هستید با این جوراب شلواری ها پاهای شما در کفش زیباتر به نظر می رسد اما پوشیدن جوراب شلواری برایتان سخت و طاقت فرسا است، پیشنهاد ما استفاده و پوشیدن جوراب های شفاف به جای جوراب شلواری است.
جالب خواهد بود اگر بدانید این جوراب ها را فقط خانم ها استفاده نمی کنند. این جوراب های شفاف علاوه بر مصارف پوشیدنی مصارف دیگری نیز دارند. به طور مثال می توانید از این جوراب ها برای صاف کردن و جدا کردن آلاینده ها از موادی مانند رنگ، روغن و یا شیر استفاده کنید.

جوراب ساق بلند (میانه ساق پا)

اگر جزو افرادی هستید که در زمستان از چکمه های بلند استفاده می کنید حتما باید یک جفت جوراب ساق بلند که تا میانه ساق پای شما می رسد در کمد خود داشته باشید. این سبک از جوراب که نه خیلی کوتاه است و نه خیلی بلند (تا زانو ) طرفداران زیادی دارد. شما می توانید از این سبک و مدل جوراب برای پوشیدن با چکمه، انواع کفش راحتی و کتونی استفاده کنید. این جوراب ها پاها را زیبا و گرم نگه دارند و در عین حال استایلی خاص به لباس پوشش شما می دهد. این جوراب ها امروزه هم به صورت ساده و رسمی قابل استفاده است و هم به صورت فانتزی و با رنگ ها و طرح های شاد. اگر به این جوراب ها علاقه دارید باید بدانید این جوراب ها مناسب تمام فصل ها با جنس های متفاوتی تولید و وارد بازار می شوند. از انواع پارچه های نازک و تابستانی تا پارچه های پشمی و مناسب فصل زمستان و آب و هوای سرد.